kmc 1 Gpm 18mm Uv Ampül U-6

Dezenfeksiyon Sistemleri, Ultraviyole Sterilizasyon

Dezenfeksiyon Sistemleri, ultraviyole ışınları ile sterilizasyon, kimyasal madde gerektirmediği için yan etkisi olmayan hızlı ve etkili tek dezenfeksiyon yöntemidir.

Dezenfeksiyon Sistemleri, Ultraviyole Sterilizasyon.

Ultraviyole cihazı; suyu sterilize etmek için kullanılır. Sudaki bakteri, virüs, mantar ve küf gibi mikro organizmaların öldürülmesinde etkilidir.

Ultraviyole ışınları, quartz camdan yapılmış muhafaza içinde, içi civa buharı ile doldurulmuş flüoresan tipinde üretilen özel sistemlerdir.

Ultraviyole Sterilizasyon Sistemleri Ultraviyole ışınlarını yüksek dozda yayan özel ışın tüpleri kullanarak sudaki bakteri, virüs mantar ve diğer mikroorganizmaları öldürerek sterilizasyonu sağlar.

UV ışınlarının göze ve cilde doğrudan temasını engellemek ve gıda normlarına uygunluğunu sağlamak amacı ile paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Cihaz içerisindeki ışın tüplerini sudan izole etmek için ultraviyole ışınlarını en yüksek oranda geçiren özel quartz kılıf kullanılmaktadır.

vatek uv sterilizasyon ürünleri

Işınların etki gücünün tam olması için, suyun hassas bir filtrasyon işlemine tabi tutulması, uygulamanın depo sonrası ve son kullanımdan önce olması, uygun debi kapasitesine sahip bir UV sisteminin seçilmesi gerekmektedir.

Ultraviyole sterilizasyon cihazı kapasite tespitinde, steril edilecek suyun azami debisi ve lambanın gücü arasında sıkı bir bağ vardır.

Ultraviyole lambalarının sterilizasyon etkisi yaklaşık 8000-9000 saattir.

Cihaz; içme suyu arıtma üniteleri, hastaneler, restaurantlar, oteller, siteler, şişeleme ve dolum tesisleri, soğutma kuleleri, laboratuarlar, gıda endüstrisi, balık çiftlikleri gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.