Goodtech Pompasız Su Arıtma

Ürün Özellikleri        
 
 • Reverse Osmosis Membran
 • Filtre Markası 80 G.P.F Coolpex / 75 G.P.D Vontron
 • Filtre Türün İnline
 • Tank Konumu Kasa içinde
 • Tam Kapasitesi 2.2 Galon
 • Atık Su Kapama Türü Shatoff Valf
 • Fittngs Türü Quick Fittings
 • Musluk Avrupa Musluk                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
 •    
 •                                                                                                                          
 
 

SU ARITMA CİHAZI ALMANIZ İÇİN on SEBEP

Temiz su, yemeğinizi içmek, duş almak ve yemek pişirmek için sağlığınız için çok önemlidir . Günümüzde çoğu insan hala birçok zararlı bakteri, kimyasal madde ve diğer kirleticileri içeren klorlu su içiyor. Su gibi oksijen, yaşamı korumak için çok önemlidir. İnsan vücudunun yüzde 70'inden fazlası sudan oluştuğundan, herkesin vücudun etkili bir şekilde çalışması için her gün yeterli suya ihtiyacı vardır.
Dünya yüzeyinin üçte ikisinin su ile kaplanmış olduğunu göz önünde bulundurarak, yalnızca küçük bir su yüzdesinin sağlıklı olması ironiktir. Aynı şekilde, bir su arıtma tesisinden geçmesine rağmen musluğunuzdaki su saf olmayabilir. Su arıtma tesisinden çıktıktan sonra suyun kirleticileri alması kolay olduğu için. Su, özel bir kuyuda saklanırsa durum aynıdır. Evinizde iyi bir temiz ve saf su kaynağına sahip olmanızı sağlamanın iyi bir yolu, bir ev su filtrasyon sistemi kurmaktır.
Suyunuzu filtrelemek bakterileri, ağır metalleri ve kimyasalları sudan uzaklaştırır. İçtiğiniz ve kullandığınız suyun düzenli olarak test edilmesinin zorluğunu düşünün. En güvenli ve en basit çözüm, gelişmiş bir ev tipi su filtreleme sistemine yatırım yaparak filtrelenmiş su kullanmaktır.

Piyasada mevcut çeşitli ev tipi su filtrasyon sistemi türleri vardır ve ilk üçü aşağıdaki gibidir:

 • Aktif karbon. Birçok su filtresi türü arasında en yaygın ve en ucuz olanlardan biridir. Sistem genellikle lavabonun altına kurulur. Sadece filtre kartuşlarını gerektiği kadar değiştirin. Aktif karbon filtrasyon sistemlerinin, suda bulunabilecek parazitleri, kimyasalları ve ağır metalleri çıkarmada etkili olduğu bilinmektedir.

Ev Su Filtreleme Sistemi

 • Katyon değişim suyu filtre sistemleri. Ayrıca iyon değişim filtreleri veya su yumuşatıcıları da denir. Bu filtre sisteminde, pozitif yüklü iyonlar, baryum ve kalsiyum gibi zararlı olan negatif yüklü iyonları çekmek için kullanılır. Baryum bu sağlık metallerine uzun süre maruz kalması iç organlarınızı etkileyebileceği için bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Magnezyum ve kalsiyum borulara zarar verebilir ve ayrıca suyu tadı kötüleştirir. 
 • Ters osmoz. Bu, en etkili evsel su filtrasyon sistemi olarak kabul edilir. Ters ozmoz, suyu hava basıncı kullanarak yarı geçirgen bir zardan geçmeye zorlar. Hemen hemen tüm kirleticiler bu sistemle etkin bir şekilde filtrelenir. Su filtrasyon işlemi 5, 6 veya 7 aşamadır. Suyu daha fazla aşamada işleyen markalar (6 veya 7) alkali su üretebilir. Çıktı günde 50 ila 90 galon arasındadır.

Hangi tip ev suyu filtrasyon sistemini seçerseniz seçin, suyunuzu filtrelemenin getireceği faydalara bir göz atın.

 1. İstediğiniz zaman daha güvenli içme suyu sağlayın. Suyunuzu filtrelediğinizde, belediyenizdeki su arıtma tesislerinden gelen şişelenmiş su ve musluk suyuyla karşılaştırıldığında sağlıklı içme suyuna sahip olmanız sağlanır. Filtrelenmemiş su, su arıtma tesisinden gelse bile kurşun gibi kirletici maddeler içerir. Su arıtma tesisleri, florür ve klor gibi kimyasalları arıtma yöntemleri olarak suya eklerler. Gelişmiş bir evde su filtreleme sisteminiz varsa, bu kimyasallar, diğer safsızlıklar ve içme suyunda bilinen 2.100 toksinin çoğu uzaklaştırılır. Spor yapmak, piknik yapmak ya da günlük bir gezi yapmak istiyorsanız, güvenli su şişelerini filtrelenmiş su ile doldurun.
 2. Çevreyi KoruABD'de geçen yıl satın alınan 50 Milyar plastik su şişesi vardı . Bununla birlikte, sadece% 38 geri dönüştürülmüş, geri kalanlar atık depolama alanlarına ulaşmıştır. Evdeki su filtreleme sistemi ile, çöp alanlarına daha fazla çöp eklemeyeceksiniz. Ortalama olarak, plastik şişelerin parçalanması 450 yıl alacaktır.
 3. Cilt koşullarının şiddetlenmesini en aza indirin. Sudaki ağır metaller, florür ve klor gibi maddeler cilt koşullarını ağırlaştırabilir. Buna, özellikle çocuklarda, sedef hastalığı ve egzama dahildir.
 4. Tasarruf. Şu anda şişelenmiş su satın alıyorsanız, evde bir su filtresi takmaktan büyük bir tasarruf elde edersiniz. Hanenizde dört üye varsa ve her biriniz günde 16 16 ons şişe su içiyorsanız, yılda en az 700 dolar kazanabilirsiniz. Bu, ortalama 5,00 dolar civarında bir bedelle ortalama 24 paket su şişesi aldığınızı varsayar. Ters osmoz ev suyu filtreleme sistemi kurarsanız, sadece 300 ile 500 dolar arasındadır. Yıllık ortalama 50-80 dolar arasında yeni bir filtre gerekmektedir.
 5. Sıhhi tesisat tamir faturalarını azaltın. Filtrelenmiş su kullanırken tesisat onarımını azaltabilir ve onarım faturalarınızı kesebilirsiniz. Filtrelenmemiş sudaki ağır metaller, mineraller ve kimyasallar tesisat sisteminize zarar verebilir. Sadece etkilenebilecek borular değil, aynı zamanda su kullanan diğer ev aletleridir. Bu su sebili, buzdolabında buz makinesi, çöp atma, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi içerir.
 6. Afet hazırlığını arttırın.  Kanalizasyon hattı evinizin yakınında patlarsa, suyun kirlenmesine neden olabilir. Ancak, tüm ev için kurulmuş gelişmiş bir ev su filtrasyon sistemine sahip olacaksınız.
 7. Sabuntan tasarruf etGelişmiş bir ev tipi su filtreleme sistemi, su yumuşatıcı ile aynı şekilde etki eder. Bu, vücudunuzu, bulaşıklarınızı ve giysilerinizi temizlemek için daha az sabun kullanmanıza yardımcı olacaktır. Sert su, sabunun iyonik etkisini önleyen minerallere sahiptir, bu nedenle temizleme gücü en aza indirgenir.
 8. İçme suyunun tadını arttırın. Su filtreleri, içme suyunun kurşun, klor ve bakteri gibi hoş olmayan bir tada ve kokuya sahip olan elementleri temizler. Evsel su filtreleme sistemi içme suyunuzun genel saflığını, tadını ve kokusunu iyileştirir. Ayrıca içtiğiniz suyun pH seviyesini de düşürür.
 9. Gastrointestinal hastalık riskini azaltın. Suda birkaç parazit bulunabilir ve birçok mikroskobik organizma uygun şekilde arıtılmamış su kaynaklarında yaşar. Bağırsak ve sindirim sorunlarına yol açabilecek parazitler filtrasyon yoluyla uzaklaştırılır.
 10. Sabun köpüğünü ve çamaşırları biriktirerek temizleyin. Zamanla, kirli olmayan musluk suyundaki kimyasallar çamaşırlarda birikinti bırakarak farklı koku almalarına neden olur. Aynı zamanda döküntülere ve alerjilere neden olabilir. Aynı şekilde, kirli su bulaşıklarınızda, çamaşırlarınızda ve banyonuzda sabun birikintisine neden olur.
Artık bir ev su filtrasyon sistemi kullanmanın faydalarını bildiğinize göre, filtrelenmemiş su içmeniz için hiçbir neden kalmamalı. Sadece temiz su kullandığınızdan değil, aynı zamanda kontamine ve kimyasal madde yüklü su içme konusundaki sağlık endişelerinizin de giderildiğini görürsünüz.