Flimtech 75 Gpd Membran Filtre

Gün/Kapasite 75 GPD
Housing Çapı
18*12
 
   
     industrial membranes ile ilgili görsel sonucu     industrial membranes ile ilgili görsel sonucu
  
 
            EVSEL VE ENDÜSTRİYEL MEMBRAN FİLTRE
                               
                               TOPTAN SATIŞ FİYATI

ÜRÜN AÇIKLAMASI   FİYATI BİRİMİ K.D.V.
VONTRON 75 GPD MEMBRAN FİLTRE   12 DOLAR + KDV 
VONTRON 100 GPD MEMBRAN FİLTRE   20 DOLAR + KDV 
VONTRON 300 GPD MEMBRAN FİLTRE   41 DOLAR + KDV 
FİLMTECH 75 GPD MEMBRAN FİLTRE   23 DOLAR + KDV 
FİLMTECH 100 GPD MEMBRAN FİLTRE   26 DOLAR + KDV 
COOLPEX 80 GPD MEMBRAN FİLTRE   11 DOLAR + KDV 
COOLPEX 100 GPD MEMBRAN FİLTRE   13 DOLAR + KDV 
COOLPEX 125 GPD MEMBRAN FİLTRE   20 DOLAR + KDV 
COOLPEX 300 GPD MEMBRAN FİLTRE   41 DOLAR + KDV 
40*21 VONTRON MEMBRAN FİLTRE            2500 Litre/Gün   160 DOLAR + KDV 
40*40 VONTRON MEMBRAN FİLTRE            5000 Litre/Gün   180 DOLAR + KDV 
80*40 VONTRON MEMBRAN FİLTRE          24000 Litre/Gün   690 DOLAR + KDV 
40*40 TORAY MEMBRAN FİLTRE                  500 Litre/Gün   310 DOLAR + KDV 
80*40 TORAY MEMBRAN FİLTRE               24000 Litre/Gün   820 DOLAR + KDV 
 
 NOT: DÖVİZ FİYATLARININ SIK ARALIKLARLA DEGİŞMESİNDEN DOLAYI FİYATLARI (TÜRK LİRASI)BAZINDA YAZAMIYORUZ. SİPARİŞLERİNİZİN GERÇEKLEŞTEGİ GÜNKÜ DÖVİZ KURU ÜZERİNDEN  (TL.) ÇEVRİLEREK   ÖDEMELERİNİZİ YAPABİLİRSİNİZ..   
 
Filmteç R.Osmosis Membran Filtre Özellikleri

 Filtre Cinsi Filmtec TW30-18*12-75 GPD
 Filtre Ölçüleri 11.8 x 2,5 x 2,5 inç, 12 gram
 Giriş-Çıkış bağlantı ölçüleri 1/4″ FNPT
 Günlük su üretim kapasitesi 250 Litre
 Max. Çalışma basıncı 50  PSİ  3-4 Bar
 Ortalama ömrü  2-3 Yıl
 Max. Çalışma sıcaklığı  45 Derece
 Bakımı 2-3 Yıl
 Kullanıldığı alanlar Reverse Osmosis ( Ters osmos ) Su arıtma sistemlerinde kullanılır. Genellikle evsel su arıtma cihazlarında kullanılam Memran filtre; Suda bulunan agır metaller, kimyasasallar, zirai ilaçlar gibi tüm kirleticileri tutarak %100  güvenli içme suyu üretir. Günlük su üretim kapasitesi 250 Litredir.
                                                                                                                                                                                                                                               
 Ters ozmoz (RO) 

çözünmüş tuzlar (iyonlar) gibi daha büyük molekülleri ve bakteri gibi diğer safsızlıkları reddederken saf suyu geçirecek kadar küçük gözenekli yarı geçirgen, ince bir zar kullanan özel bir filtrasyon tipi.Ters Ozmoz içme suyu sistemleri, endüstriyel kazanlar, yiyecek ve içecek işleme, kozmetik, ilaç üretimi, deniz suyu tuzdan arındırma ve diğer birçok uygulama için yüksek oranda saflaştırılmış su üretmek için kullanılır. Son yılarda Türkiyede gerek kişisel olarak evlerde gerekse endüstride yoğun olarak kullanılır.

Membran Filtreler Hakkında

tadır.

 
Bireysel membranlarının etrafına bir ters osmoz sistemi inşa edilmiştir. Her membran, yarı geçirgen malzemeden oluşan bir sarmal sarılı tabakadır. Membranlar, endüstride en yaygın kullanılan 4 ve 8 inç çapları ile 2 inç, 4 inç ve 8 inç çaplarında mevcuttur. Endüstri standart olarak 40 inç uzunluğunu kabul etti, böylece farklı üreticilerden gelen membranlar ekipman sistemlerinde değiştirilebilir. Bir membranın birincil ölçümlerinden biri kare görüntüleridir. Membranlar 300-400 metre kare yüzey alanı aralığında mevcuttur. 

Yarı geçirgen membranlar ilk önce selüloz asetat (CA) kullanılarak tasarlandı, ancak daha sonra endüstri temel olarak daha güçlü bir substratın üzerine yerleştirilmiş ince bir film kompozitinin (TFC) kullanımına geçti. TFC membranları bugün esas olarak kullanılmak
 
Reverse Osmosis Sistemler Nasıl Çalışır


RO, ozmoz prensibini tersine çevirerek, suyun çözünmüş tuzlu doğal eğiliminin, bir membrandan daha düşük tuz konsantrasyonuna kadar akmasına meyillidir. Bu süreç doğada bulunur. Bitkiler, suyu ve besinleri topraktan emmek için kullanırlar. İnsanlarda ve diğer hayvanlarda, böbrekler kandaki suyu emmek için osmoz kullanır. 

Bir RO sisteminde, doğal ozmotik basıncın üstesinden gelmek için basınç uygulanır (genellikle bir pompadan), besleme suyunu çözünmüş tuzlar ve diğer safsızlıklar yüküyle birlikte safsızlıkların yüksek bir yüzdesini kaldıran oldukça sofistike bir yarı geçirgen zar ile zorlar. Bu işlemin ürünü yüksek oranda saflaştırılmış sudur. 

Reddedilen tuzlar ve safsızlıklar, zar üzerinde yoğunlaşır ve sistemden boşaltmaya veya başka işlemlere geçirilir. Tipik bir ticari endüstriyel uygulamada, besleme suyunun% 75'i arıtılır. Suyun korunmasının önemli olduğu uygulamalarda, besleme suyunun% 96 sını arıtılır. 

Bir RO sistemi, çözeltinin filtreyi iki çıkışla geçtiği çapraz filtrasyon kullanır: filtrelenmiş su bir yönde gider ve kirli su başka bir yönde gider. Kirletici maddelerin birikmesini önlemek için çapraz akışlı filtrasyon, suyun kirletici madde birikimini ve membran yüzeyini temiz tutmak için yeterli türbülansı süpürmesini sağlar.

Sistemin Ana Bileşenleri 

Bireysel membranlar, seri olarak altı adede kadar membranı tutabilen tek yuvaya yüklenir. Muhafazalar daha sonra sahne adı verilen paralel akış akışlarına ayrılır. Tek bir ters osmoz sistemi seri halinde üç evreye sahip olabilir. 


Seri olarak RO aşamalarını kullanmanın faydası, atık suyun azaltılmasıdır. Verimli bir RO kademeli sistemde, atık su toplam akışın% 25'ine düşürülebilirken, tek bir membrandan gelen akışı yalnızca% 60'a kadar çıkarabilir. 

Komple bir RO sistemi ayrıca bir ön arıtma kartuşu filtrasyonu, bir basınç pompası ve bir kontrol sistemi içerecektir. Küçük bir RO sisteminde kontroller vanalar ve rotametreler kadar basit olabilir. Daha büyük bir sistemde akış, sıcaklık ve basınç vericileri ile HMI (insan makine arayüzü) veya PLC (programlanabilir lojik kontrolör) tarafından çalıştırılan kontrol valfleri bulunur. Daha büyük sistemler ayrıca basınçlandırma pompası ve bazen enerji geri kazanım cihazları için VFD (değişken frekans sürücüleri) içerir. Kmc Arıtma San.Tic.Ltd.Şti. Evsel ve Endüstriyel su arıtma cihzları konusunda faliyet göstermektedir.