Elektronik Su Sızıntı Kesici - Su Kaçagı Önleyici

                
 
 

 
ELEKTRONİK SU KAÇAĞI KESİCİ

 
BU cihaz genellikle tezgah altı Su arıtma cihazlarında olası bir durumda meydana gelebilecek su kaçaklarına karşılık önlem alma amaçlı üretilmiş elektronik bir cihazdır.
 
Cihazın Montajı, Özellikleri ve Çalışma Prensibi :

Cihaz Elektronik bir kart tarfından yönlendirimektedir. Elektronik kart 5 Volt - 24 Volt aralıgında adaptör veya pille çalışabildiği gibi, su arıtma cihazınız pompalı sistem ise direkt pompa adaptörünede baglantı yapılabilir.
 
Cihazın üzerinde bir adet hassasiyeti ayarlanabilir su ve nem algılayıcı sensör vardır ve bu sensör ıslnması muhtemel bir yere yapıştırılır yada bırakılır. 
 
Ayrıca yine cihaz üzende bir adet Selenoid Valf mevcuttur. Seleoid valf de Su arıtma cihazının ilk su giriş hortumuna takılır. Montajını yaptıgınız cihazda selenoid valf var ise onu kullanırsız.
 
Cihazın bağlantısını yaptıktan sonra herhangibir su kaçagı olması durumunda sensör den gelen sinyali alan elktronik kit otomatik olarak devreye girer ve sesli uyarı alarmı ile birlikte selonoid valfi kapatarak sisteme su girişini keser. Su girişini kapatmış olmasına rağmen sesli alarm arıza giderilinceye kadar  veya ıslanan sönsör kurutuluncaya kadar devam eder. Böylelikle evsahibi ve arıtma firması büyük bir sıkıntıdan kurtulmuş olur.
 
BAŞKA NERELERDE KULLANILABİLİR:
 
Eger su tesisatı eskimiş veya sık aralıklarla su kesilen bir yerde oturuyorsanız ve bu nedenlerle ya borular su kaçırırsa veya musluğu açık bırakırsak gibi kaygılar çekiyorsanız bu cihaz tam size göre.
 
Selenoid valfi örnegin mutfakta bataryasının bağlantı hortumunun girişine monte ederseniz. Siz evde olun olmayın farketmez. Herhangibir su kaçagı durumunda cihaz suyu şebeke girişinden otomatik olarak keser ve aynı zamanda sesli olarak sizi uyarmaya devam eder. Böylelikle dolaplarınız şişmez, parkeler kabarmaz ve eviniz kapalı yüzme havuzuna dönmez.
 
Kmc Su Arıtma sistemleri, Su kesici, su kaçak kesici, su kaçağı kesici, su kaçağı sensörü, su kaçak sensörü, su arıtma kaçak sensörü, su arıtma kesicisi, su arıtma kaçak su kesici,  su kaçağı cihazı, elektronik su kaçak sönsörü, elektronik su kesici, elektronik valf kontrol devresi, elektronik valf devresi, selenoid valf, su kesici valf, selenoid vana, akıllı vana, akıllı su kesici, su kaçağı önleyici, selenoid valf kontrolü, selonoid valf kumandası, selonoid kontrol devresi, su basması önleyici, seleneoid su valfi, selenoid valf nedir, selenoid valf ne işe yarar, selenoid valf özellikleri, selenoid valf nasıl çalışır, selenoid valfin özellikleri, su arıtma cihazı kaçak su kesici, su kaçagı bulucu, su kaçagı alarmı, su kaçak cihazı, su kaçagı emniyet cihazı,  nem algılayıcı sensörler,