3T Pompasız su arıtma

Cihaz Özellikleri
 
 
Membran Filtre Kapasitesi / Gün                  75 G.P.D
Membran Filtre Markası                                 Vontron
Filtre Türü                                                         Housing Filtrasyon
Housing Türü                                                    Çifr Oring
Tank Kapasitesi                                                 3,2 Galon
Atıksu Kapama Türü                                         Shatoff  Valf
Fittings Türü                                                      Covo Fittings
Musluk Türü                                                      Yıldız Musluk
                                                                                                     
                                                                                                         
       

 
 
     Kmc Su Arıtma Sistemleri Tezgah Altı Su Arıtma Teknolojisi
 
Kmc Su Arıtma Cihazı, içme suyunda, yemeklerde ve sıcak soğuk içeceklerinizde en kaliteli suyu elde edebilmeniz için taiwan dan ithal edilmiştir...

Günde 230 lt arıtılmış ve her zaman aynı kalitede su temin eden rezerv tankı sayesinde 12  lt su alma imkanı sağlayan 0,0009 micron çapında gözeneklerden oluşan Flimtech marka 75 Gpd. membran filtresi sayesinde hem kimyasal hemde micro biyolojik arıtım gerçekleştirir. 5 ayrı filtrasyon işlemi gerçekleştirerek damak zevkinize uygun su kullanmanızı sağlar. Sebze meyve yıkarken, yemek yaparken, çay demlerken ve su içerken her zaman güvenilir su kullanırsınız.

Reverse Osmosis (RO) / (Ters Ozmos) Nedir, Nasıl Çalışır


Image result for reverse osmosisImage result for reverse osmosis

Reverse Osmosis (Ters Ozmos) su arıtma teknolojisi, diğer su arıtma yöntemleri içinde oldukça yeni bir yere sahip olmakla beraber, doğada, bitkiler, insan ve hayvan hücrelerine su temininin Osmos yöntemi ile meydana geldiği uzun yıllardan beri bilinmektedir.

RO, son yıllarda, suyun içerisinde bulunan istenmeyen minerallerin, özellikle tuzlu su arıtımında daha eski yöntemler olan distilasyon ve deiyonizasyona alternatif olarak çıkan oldukça yeni bir su arıtma teknolojisidir.RO, benzeri teknolojilerle karşılaştırıldığında nisbeten basittir ve bir membran teknolojisidir.

Normal Ozmoz, doğada, aralarında yarı geçirgen, sadece suyun geçmesine müsaade eden diğer maddeleri yüksek oranda tutan bir membran bulunan farklı konsantrasyondaki iki sıvının bulunduğu ortamlarda birinin diğerine su geçimiyle meydana gelir ve bu işlem iki tarafta denge sağlanana kadar devam eder.

Ozmotik Basınç, membranın iki tarafında bulunan sıvılarda hacim değişikliği olduğunda meydana gelen statik yükseklik farkı ile oluşur.

Ters Ozmoz’da, konsantrasyonu fazla olan sıvı tarafında bir basınç (ozmotik basınçtan daha büyük) uygulanarak, sağlanacak ters akışla, yoğunluğu fazla olan sıvı içerisinde bulunan mineraller, tuzlar ve organik maddeler, membran’ın bir tarafında bırakılarak diğer tarafa, yoğunluğu daha az, tuzlar ve minerallerden arındırılmış bir sıvı olarak geçirilir.

Pratikte, basılan suyun, sadece belli bir yüzdesinin bu membrandan geçmesine müsaade edilir. İçinde mineraller, tuzlar ve organik maddelerle birlikte yoğunluğu çok daha fazla olan konsantrasyon ise sistemden dışarı atılır,.

Su Arıtma Cihazında Kullanılan Filtre ve Yardımcı Malzemeler

Sediment Filtre, (5 Mikron) suyun berrak hale getirilmesi için su içerisinde asılı bulunan yüzer madde ve partikülleri tutar.

Granül Aktif Karbon Filtre (GAC), serbest klor, organik, inorganik  maddeler ve istenmeyen kokuları tutar.

Blok Karbon Filtre (CTO), (1 Mikron) GAC filtreye ilaveten ikinci bir karbon filtredir. İkinci bir karbon filtre fonksiyonunu yaptığı gibi toz halinde olmayıp katı blok halinde olduğundan birinci karbon filtre olan GAC'dan kaçabilecek karbon tozlarını tutarak membrana girmelerini önler.

Membran Filtre, Membran Filtre gözenekleri 5 angström den daha küçük olan yarı geçirgen bir zarın (çarşaf) delikli bir boru etrafına sarılması ile meydana gelir ve bir giriş 2 çıkışı bulunan filtre kabı ile birlikte kullanılır. Membran kabının çıkışlarından biri temiz su bir diğeri atık su çıkışı olarak nitelendirilir. Basınç ile membran sarmalına giren su bir ucu kapalı olan borudan geçemez ve yarı geçirgen zarın yüzeyinde dolanmak zorunda kalır, bu esnada zarın gözeneklerinden sadece su molekülleri geçerek borunun deliklerinde toplanır ve membran kabının temiz su çıkışından dışarı çıkar. Geçemeyen maddeler yüzeyden akarak membran kabının atık su çıkışından gidere atılır. Membran filtre kalitesi kullanılan çarşaf ve sarmalın sıkılığı ile doğru orantılı olarak değişir. 

Mineralli Karbon Filtre, tankta toplanan veya direkt membrandan gelen temiz suyun musluktan akmadan önce mineral vererek suyu zenginleştirir ve pH düzenler. (Bakteri oluşumunu berteraf etmek amacı ile gümüş giydirme tekniği kullanılarak üretilmiştir)

Temiz Su Tankı, iç yüzeyi gıdaya uygun "food contact" plastik malzeme ile kaplanmış olup, temiz suyun hijyenik bir ortamda depolanmasını ve uzun süre bozulmadan saklanmasını sağlar.

Tank Vanası, tanka su giriş ve çıkışını kontrol eder.

Otomatik Kapama Valfi,  suyun akışını kontrol eder. Tank dolduktan sonra sistem çalışmaya devam ederse su atık olarak israf edilir. Bu istenmeyen bir durumdur. Tank kapasitesine erişilince suyun kesilmesi gerekir. Otomatik kapama valfi, tank basıncı membran giriş basıncının belli bir seviyesine gelince su akışını keser.

Yüksek Basınç Switch, temiz su ile dolan tankın basıncı 2,6 bara (38 psi)  ulaşınca pompayı durdurur.

Alçak Basınç Switch, su kesikse veya basınç 0,2 bardan (3 psi) düşükse pompanın gereksiz çalışmasını önler. 

Kısıcı, membran'ın ayrıştırma işlemi yapabilmesi için akışı kısıtlayarak membran da gerekli basıncın oluşmasını sağlar. Atık suyun tahliye edildiği hattın üzerinde bulunur.

Basınç Pompası, ön filtrasyondan geçen suyun basıncını  membranın çalışması için gereken seviyeye getirir.

Pompa Adaptörü, pompanın güç kaynağıdır, şebeke gerilimini 24 V DC'ye dönüştürür.

 

 KÜÇÜK SIZINTILAR BÜYÜK SIKINTILARA SEBEP OLMASIN
                                            
      Sızıntıyı tespit ettikten sonra Su beslemesini kapatır
 
Kmc 012 Su sızıntı sensörü

Kmc su arıtma sistemleri tarafından Tezgah altı su arıtma cihazlarında kullanılmak üzere tasarlanmış ve üretilmiş yerli bir cihazdır. 5v - 24v aralıgında herhangibir adaptör veya pil ile çalışır.
 
Su arıtma cihazınız pompalı sistem ise elektrik pompa adaptöründen alınır. Yine cihazınızda selenoid valf var ise selenoid kabloları mevcut selenoide bağlanır. Sadece su arıtma cihazlarında degil su basması veya taşması muhtemel Mutfak, Bodrum gibi yerlerlerde güvenle kullanılabilir. Yüksek desibelli alarmı ile sizi uyararak büyük sıkıntılardan kurtarır.
 
En küçük bir su kaçagı durumunda ıslaklık sensör tarafından algılanarak elektronik kite sinyal gönderir. Sinyali alan cihaz öncelikle selenoid valfi kapayarak su girişini kapatır ve sesli olarak uyarı vermeye başlar. Bu uyarı su kaçagına sebep olan arıza giderilnceye kadar veya sensörün bulunduğu alan kurulanıncaya kadar devam eder.
 
KMC 012 SU SIZINTI TESPİT VE KESİCİ CİHAZINI KULLANIN
 
         EVİNİZ KAPALI YÜZME HAVUZUNA DÖNMESİN