3T Goodtech Pompalı Su Arıtma

Ürün Özellikleri      
Membran Filtre Kapatiseti           75 G:P:D:
Membran Filtre Markası              Vontron
Filtre Türü                                      İnline Filitrasyon
Tank Konumu                                Kasa İçerisinde
Tank Kapatisesi                             2,1 Galon
Fittings Türü                                  Quick Fittings           
Musluk                                           Avrupa Musluk
Atık Su Kapama Türü                   Shatoff Valf
Pompa Kapatisesi                        1,2 AH  24 VOLT
Adaptör Kapatisesi                      1,2 AH  24 VOLT
Anbalaj Şekli                                Logosuz-İsimsiz Koli
                                                                                                         
                                                                                                     

 

 Reverse Osmosis (RO) / (Ters Ozmos) Nedir, Nasıl Çalışır


Image result for reverse osmosisImage result for reverse osmosis

Reverse Osmosis (Ters Ozmos) su arıtma teknolojisi, diğer su arıtma yöntemleri içinde oldukça yeni bir yere sahip olmakla beraber, doğada, bitkiler, insan ve hayvan hücrelerine su temininin Osmos yöntemi ile meydana geldiği uzun yıllardan beri bilinmektedir.

RO, son yıllarda, suyun içerisinde bulunan istenmeyen minerallerin, özellikle tuzlu su arıtımında daha eski yöntemler olan distilasyon ve deiyonizasyona alternatif olarak çıkan oldukça yeni bir su arıtma teknolojisidir.RO, benzeri teknolojilerle karşılaştırıldığında nisbeten basittir ve bir membran teknolojisidir.

Normal Ozmoz, doğada, aralarında yarı geçirgen, sadece suyun geçmesine müsaade eden diğer maddeleri yüksek oranda tutan bir membran bulunan farklı konsantrasyondaki iki sıvının bulunduğu ortamlarda birinin diğerine su geçimiyle meydana gelir ve bu işlem iki tarafta denge sağlanana kadar devam eder.

Ozmotik Basınç, membranın iki tarafında bulunan sıvılarda hacim değişikliği olduğunda meydana gelen statik yükseklik farkı ile oluşur.

Ters Ozmoz’da, konsantrasyonu fazla olan sıvı tarafında bir basınç (ozmotik basınçtan daha büyük) uygulanarak, sağlanacak ters akışla, yoğunluğu fazla olan sıvı içerisinde bulunan mineraller, tuzlar ve organik maddeler, membran’ın bir tarafında bırakılarak diğer tarafa, yoğunluğu daha az, tuzlar ve minerallerden arındırılmış bir sıvı olarak geçirilir.

Pratikte, basılan suyun, sadece belli bir yüzdesinin bu membrandan geçmesine müsaade edilir. İçinde mineraller, tuzlar ve organik maddelerle birlikte yoğunluğu çok daha fazla olan konsantrasyon ise sistemden dışarı atılır,.

Kmc Su Arıtma Sistemleri  Ters Ozmoz filtresi çözümleri (RO su filtreleri) , içme suyunuzun saflığını ve tadını geliştirmek için kullanışlı ve ekonomik yollardır. Evye gibi su tüketim noktalarına monte edilebilirler. Beş aşamalı filtreleme işlemi, çeşitli yaygın kirletici maddelerin giderilmesine yardımcı olur, böylece tüm içme ve pişirme ihtiyaçlarınız için daha temiz, ve serinletici su tadını çıkarabilirsiniz.