3T Direkt Akışlı Tanksız Su Arıtma Cihazı

ÖZELLİKLERİ    
  
Membran Filtre Kapasitesi /Gün 300 G.P.D.
Membran Filtre Markası Vontron
Filtre Türü Housing Filtrasyon
Housing Türü Tek Oring Housing
Atık Su Kapama Türü Selenoid Valf
Fittings Türü Joco Fittings
Musluk Yıldız Musluk
Pompa Kapasitesi 2 AH. 36 VOLT
Adaptör Kapasitesi 2 AH. 36 VOLT
Pompa Sayısı 1
Adaptör Sayısı 1
Auto Flash Selenoid Valf Var
Su Üretim Kapasitesi :         1,000  Litre / Gün                                                                                                                                                                                      

 
  
TANKSIZ SU ARITMA CİHAZI

Hz 310 Model direkt akışlı su arıtma cihazında 300 G.P.D  Membran filtre kullanılmıştır. Bu filtreyi destekleyebilmek içinde kullanılan pompa ve adaptörler 75. G.P.D. lik normal su arıtma cihazlarına (4) kat daha büyüktür. 75  G..P.D. li kılasik su arıtma cihazlarından geçen temiz su miktarı çok az olduğu için suyu önce bir basınçlı tankta depolayıp suyuda bu depodan alırken Hz.310 Model direkt akışlı su arıtmalar da tanka ihtiyaç duyulmaz. Çünkü bu cihazdan geçen su tanklı su arıtma cihazlarından alınan suyun debisine eşittir.
Cihaz bu özelliğinden dolayı kullanıcılara bazı avantajlar sunmaktadır.
A.Tank'a ihtiyaç duyulmadığından daha az yer kaplar.
B. Tanklı modellerde sular belki günlerce bekleyebilir. Bu direkt akışlı olduğu için daha taze ve beklememiş su sağlar.
C. Günlük temiz su üretimi Günlük 1,000 (Bin) Litre olması sebebiyle Çay ocagı, kafe veya işyeri gibi yerlerde daha fazla tercih edilir. 
D. Tank kullanılmadığı için ektradan bir tank bakım ve temizliği proplemide otomatikman ortadan kalkmış olur.
 

Ters Ozmoz Sisteminin Temel Bileşenleri:

  1. Soğuk Su Hattı Vanası: Soğuk su besleme hattına uyan vana. Valf, RO ön filtrenin giriş tarafına bağlanan bir tüpe sahiptir. Bu RO sistemi için su kaynağıdır.
  2. Ön Filtre (ler): Soğuk su besleme hattından gelen su ilk önce Ters Osmoz Ön Filtre'ye girer. Ters Osmoz sisteminde kullanılan ve en yaygın çökeltiler ve karbon filtreler olan birden fazla ön filtre bulunabilir. Bu ön filtreler, RO membranlarını, kum lekelerini, kiri ve sistemi tıkayabilecek diğer tortuları gidererek KORUMA yapmak için kullanılır. Ek olarak, RO membranlarına zarar verebilecek klorini gidermek için karbon filtreleri kullanılabilir.
  3. Ters Osmoz Membranı: Ters Osmoz Membran sistemin kalbidir. Yarı geçirgen RO membranı, hem estetik hem de sağlıkla ilgili kirletici maddelerin geniş bir çeşitliliğini gidermek için tasarlanmıştır. Membranın içinden geçtikten sonra su, arıtılmış suyun depolandığı basınçlı bir depolama tankına gider.
  4. Son filtreler: Su RO depolama tankından ayrıldıktan sonra, ancak RO musluğuna gitmeden önce, arıtılmış su son bir "son filtreden” geçer. Sonrası filtre genellikle bir karbon filtresidir. Kalan tat veya koku, filtrasyondan sonra "parlatma" filtresi ile ürün suyundan uzaklaştırılır.
  5. Otomatik Kapama Vanası (SOV): Suyu korumak için, RO sistemi otomatik bir kapatma vanasına sahiptir. Depolama tankı dolduğunda, otomatik su vanası zara daha fazla su girmesini engellemek için kapanır ve tahliye akışını engeller. RO musluktan su alındıktan sonra depodaki basınç düşer; kesme vanası daha sonra, kirli atık su drenaja yönlendirilirken içme suyunu membrandan göndermek için açılır.
  6. Çek Valf: RO membran mahfazasının çıkış ucuna bir çek valf yerleştirilmiştir. Çek valf, arıtılmış suyun RO depolama tankından geri akışını önler. Geri akış, RO membranını parçalayabilir.
  7. Akış Kısıtlayıcı: RO membranı boyunca akan su, bir akış kısıtlayıcı tarafından düzenlenir. Pek çok farklı akış kontrol tarzı vardır, ancak ortak amaçları, en yüksek kalitede içme suyu elde etmek için gereken akış hızını korumaktır (membranın galon kapasitesine bağlı olarak). Akış sınırlandırıcısı ayrıca membranın giriş tarafındaki basıncın korunmasına da yardımcı olur. Akış kontrolünden ilave basınç alınmadığında, çok az içme suyu üretilecektir, çünkü gelen tüm sular en düşük direnç yolunu izler ve sadece tahliye hattından aşağıya doğru akar. Akış kontrolü çoğunlukla RO boşaltma hattı borusunda bulunur.
  8. Depolama Tankı: Standart RO depolama tankı 2 - 4 galon su tutar. Tankın içindeki bir mesane, dolu olduğunda tankın içindeki suyu basınçlı tutar. Tezgah altı Reverse Osmosis tankının tipik çapı 12 inç çapında ve 15 inç yüksekliğindedir.
  9. Musluk: RO ünitesi, genellikle mutfak lavabosunda bulunan kendi musluğunu kullanır. Bazı bölgelerde hava boşluklu musluğa ihtiyaç duyan tesisat düzenlemeleri vardır, ancak hava boşluksuz modeller daha yaygındır
  10. Drenaj hattı: Bu hat, Ters Osmoz membran muhafazasının çıkış ucundan drenaja doğru uzanır. Drenaj hattı, ters ozmoz membranı tarafından filtrelenen safsızlıkları ve kirletici maddeleri içeren atık suları bertaraf etmek için kullanılır.

FALİYETLERİMİZ

 Ev tipi su arıtma
 Büro tipi su arıtma
bina tipi su arıtma
Yumuşatma sistemleri
Tezgah altı su arıtma
Tezgah üstü su arıtma
Kapalı kasalı modeller
sanayi tip modeller
bin tipi modeller 
Açık modeller
inline su arıtma modeli
Hausing model su arıtma
Pompalı su arıtma
Pompasız su arıtma
Evsel su arıtma
Reverse osmosis sistem yedek parça ve filtreleri
membran filtre
karbon filtre
sedimet filtre
pos karbon
tatlandırıcı
mineral filtre
Hayzek su arıtma
3t su arıtma
Goodtech Su arıtma
tüm su arıtmaların
bakım,montaj ve filtre degişimi
Villa tipi su arıtma
Kabinetli maxi su yumuşatma cihazı